zarabianie pasywne, tokeny kryptowaluty, inwestycja w kryptowaluty

Zarabianie w internecie. Inwestowanie.

Zobacz w innym moim blogu jak dochodzę od 0 zł do 1000000 zł w czasie do 10 lat bez większego wysiłku ( pracuję do 1 godz. dziennie)

W blogu codziennie piszę co robię.

                       Wejdź.

Skuteczne zarabianie przez internet - dywersyfikacja.

 

Ponieważ zarabianie w internecie jest narażone na ataki hakerskie i utratę pieniędzy trzeba się przed tym skutcznie zabezpieczać. Jest wiele sposobów na zabezpieczanie swojego majątku.

jednym z nich jest :

 

DYWERSYFIKACJA.

 

Polega ona na rozproszeniu swoich działań biznesowych, inwestowania czy przetrzymywania pieniędzy. Wyobraź sobie,że twój biznes w internecie specjalizuje się w jednej ścisłej branży. Załóżmy, że określona brąża staje się niemodna, przestarzała lub wogóle padła i tracisz na zarobkach. Plajtujesz. Jeśli jednak prowadził byś firmę zajmującą się kilkoma branżami, zarabiałbyś na pozostałych i twoje finanse nie ucierpiałyby za bardzo. Jeszcze bardz trafiony przykład jest gdy inwestujesz w :

 

Tokeny kryptowaluty i inwestycja w kryptowaluty.

 

Rynek ten jest dość młodym rynkiem. Zmienność sytuacji jest bardzo dynamiczna i mało przewidywalna. Można bardzo dużo zarobić w dość krótkim czasie ale i bardzo dużo stracić. Dywersyfikacja na tym rynku jest szczególnie istotna. Załóżmy,  że zainwestowałeś  w jakiś token czy kryptowalutę wszystkie twoje pieniądze. Kupiłeś go na giełdzie i tam go trzymasz bo chcesz go szybko sprzedać jak cena wzrośnie. Ryzykujesz dużo. Po pierwsze aktywo może spaść w dół i taka sytuacja może już się nie odwrócić tracisz dużą część swojego kapitału. To nie jest jeszcze najgorsza sytuacja bo nie tracisz wszystkiego. Drugi scenariusz to atak hakerski i kradzież twoich coinów. Tracisz wszystko. Trzecia sytuacja giełda plajtuje. Tracisz wszystko.

Jeśli chodzi o trzymane tokeny kryptowaluty na jednej giełdzie czy jednym portfelu również tracisz wszystko w razie ataku hakerskiego lub zniknięcia firmy. To już się zdarzało.

Dlatego tak ważna jest dywersyfikacja.

Ja obracam na kilku giełdach. Pieniądze inwestuję w różne tokeny i kryptowaluty ( ok 20 ). Mam kilka portfeli kryptowalutowych i różne zabezpieczenia.

 

 

Dochód pasywny i zarabianie pasywne.

 

Mówiąc o dywersyfikacji i inwestowaniu idziemy dalej. Co by się stało gdyby cała braża kryptowalutowa padła. Nie ważne z jakich powodów. Czy to możliwe? Wszystko jest możliwe.

 Nie uchroniła by nas dywesyfikacja tylko w obrębie kryptowalut. Przy krachu całej branży tracimy wszystko. 

Dlatego ja inwestuję w złoto, srebro, pallad, diamenty, nieruchomości, akcje i udziały. W wielu przypadkach moje inwestycje dają dodatkowo dochód pasywny czyli można powiedzieć ,że jest to zarabianie pasywne ale to już inny temat.